Psychoterapia online

 

Psychoterapia online, to forma wsparcia dla osób, które ze względów zdrowotnych, lokalizacyjnych lub zawodowych nie mają możliwości bezpośredniego spotkania w gabinecie.

Choć my terapeuci preferujemy formę spotkań bezpośrednich, to w ostatnich latach sytuacja epidemiologiczna, wzrost mobilności oraz rozwój technologii, sprawiły, że sesje terapeutyczne online są coraz częściej wybieraną (a czasami jedyną możliwą) formą spotkań terapeutycznych.

Spotkania odbywają się za pośrednictwem jednego z internetowych komunikatorów, pozwalających na wideo rozmowę. W naszym ośrodku korzystamy ze Skype – programu, w którym połączenie jest automatycznie szyfrowane i zabezpieczane tak, aby zapewnić Państwu bezpieczeństwo i poufność.

 

Często spotykamy się z pytaniami, czy terapia online jest skuteczna? Doświadczenia nasze i naszych Pacjentów oraz szereg przeprowadzonych w ostatnich latach badań które weryfikowały efekty zdalnej terapii,  dowodzą, że jest ona skuteczna co najmniej tak samo, jak terapia „twarzą w twarz”.

Specjaliści Ośrodka Psychoterapii Przystań TU, mają odpowiednią wiedzę
i doświadczenie aby wspierać Państwa podczas procesów terapeutycznych również  online.

W czym może pomóc i dla kogo jest terapia online?

W ramach sesji terapeutycznych online pomagamy osobom, które:

nadmiarowo doświadczają smutku, wstydu, złości, poczucia winy

są w depresji

przeżywają stany lękowe

mają problemy w relacjach

przeżywają kryzys – nie radzą sobie ze stresem, stratą, trudnymi doświadczeniami z przeszłości

podejrzewają u siebie zaburzenia odżywiania

mają niskie poczucie wartości

nie odczuwają satysfakcji z życia

doświadczają cierpienia

 

Zasady terapii online, poza formą kontaktu, nie różnią się od terapii stacjonarnej. Pacjent i terapeuta zawierają kontrakt, określają cel terapii, a sesje odbywają się co tydzień o ustalonej godzinie i trwają 50 minut. Ważnym aspektem jest zapewnienie sobie bezpiecznej przestrzeni, tak aby mieć możliwość swobodnej rozmowy. Warto zastanowić się skąd będziemy się łączyć z terapeutą, czy mamy w tym miejscu dobre łącze internetowe oraz intymność i spokój potrzebny do pracy terapeutycznej.

Psychoterapia może odbywać się również w sposób hybrydowy. Dzieję się tak, kiedy pomimo pracy zdalnej, terapeuta raz na jakiś czas proponuje spotkanie w gabinecie, co może być związane z konkretnym momentem procesu i ma zawsze intencję wsparcia Pacjenta.

 

Nasi psychoterapeuci z powodzeniem prowadzą zdalne spotkania indywidualne oraz w razie potrzeby sesje online w ramach psychoterapii par i rodzin.
Zapraszamy do umówienia się na terapię online w Ośrodku Przystań Tu.

Scroll to Top
Promocja przy zapisie przez kalendarz! Pierwsza konsultacja terapii indywidualnej za 150 zł!
This is default text for notification bar